Menu
Новые сообщения Участники Правила форума Поиск RSS
Страница 2 из 12«12341112»
Модератор форума: virus_128 
Форум "Казахстан и образование" » Ученический форум » Химия » ҰБТ. Химия. Қазақша (Тапсыратындарға көмек.)
ҰБТ. Химия. Қазақша
virus_128 Offline Друзья сайта
Сообщений (911) Репутация (856) Награды (4)
18.04.2012, 19:43, Среда | Сообщение 31
Quote (misis_zhan)
қанттың массалық үлесі 20% болатын 1 кг. ерітіндіні 0.5 кг-ға дейін суалтқанда алынған ерітіндідегі еріген заттың массалық үлесі ? а) 35 в) 55 с) 45 д) 50 е) 40

Таза қанттың массасы:
m=1000*0.20=200 г.
800г су
Суалтқаннан кейін, судың массасы 800-500=300г
Ерітіндінің массасы: 300+200=500г
w(қант)=200*100\500=40%
Жауабы: е)
Ernar
18.04.2012, 19:56, Среда | Сообщение 32
туз кышкылынын 400 г 12% ти жане 600 г 7% еритиндилерин косканда алынган еритиндидеги HCl массалык улеси
virus_128 Offline Друзья сайта
Сообщений (911) Репутация (856) Награды (4)
18.04.2012, 19:58, Среда | Сообщение 33
Quote (Ernar)
туз кышкылынын 400 г 12% ти жане 600 г 7% еритиндилерин косканда алынган еритиндидеги HCl массалык улеси

m1(HCl)=400*12\100=48 г
m2(HCl)=600*7\100=42г
m(HCl)=90г.
m(ерітінді)=400+600=1000 г.
w(HCl)=90*100\1000=9%
Жауабы: 9%
Гость
18.04.2012, 20:07, Среда | Сообщение 34
рахмет тагы валериан кышкылынын 20,4 грамын бейраптауга жумсалатын 2% натрий гидроксидин массасы
virus_128 Offline Друзья сайта
Сообщений (911) Репутация (856) Награды (4)
18.04.2012, 20:11, Среда | Сообщение 35
Quote (Гость)
рахмет тагы валериан кышкылынын 20,4 грамын бейраптауга жумсалатын 2% натрий гидроксидин массасы

C4H9COOH + NaOH -----> C4H9COONa + H2O
m(C4H9COOH)=20.4 г
M(C4H9COOH)=102 г\моль
M(NaOH)=40 г\моль
m(NaOH)=20.4*40\102=8г
8г натрий гидроксиді керек. Бірақ, бізге 2 пайыздық ерітінді берілген. Пропорцияны құраймыз:
8------2%
х------100%
x=400 г.
Жауабы: 400 г.
Aikosya-_- Offline Студенты
Сообщений (32) Репутация (0) Награды (0)
19.04.2012, 22:39, Четверг | Сообщение 36
NaClO4 -дағы пи байланыстардың саны.
Метафосфор қышқылындағы сигма байланыс саны.
Aikosya-_- Offline Студенты
Сообщений (32) Репутация (0) Награды (0)
19.04.2012, 23:25, Четверг | Сообщение 37
массасы 23г этанол 20г мыс 2 оксидімен әрекеттескенде 8,25 г альдегид алынды, осы өнәмнің практ шығымы.
virus_128 Offline Друзья сайта
Сообщений (911) Репутация (856) Награды (4)
19.04.2012, 23:35, Четверг | Сообщение 38
Quote (Aikosya-_-)
массасы 23г этанол 20г мыс 2 оксидімен әрекеттескенде 8,25 г альдегид алынды, осы өнәмнің практ шығымы.

біріншілік спирт + мыс (2) оксиді ---> Альдегид + мыc+су
есеп артық мөлшерге берілген.
CH3-CH2-OH + CuO-----> CH3-COH + Cu + H2O
m(C2H5OH)=23 г.
m(CuO)=20 г
M(C2H5OH)=46 г\моль.
M(CuO)=80 г\моль
МФ(C2H5OH)=23\46=0.5
МФ(CuO)=20\80=0.25
МФ(C2H5OH)>МФ(CuO)
Яғни, этанол артық мөлшерде, есептеулерді мыс оксидімен жүргіземіз:
M(CH3COH)=44 г\моль
m(CH3COH)=20*44\80=11 г.
Бірақ, біз практикада 8,25 г альдегид алдық, шығымды табамыз:
η=8.25*100\11=75%
Жауабы: 75%.
Aikosya-_- Offline Студенты
Сообщений (32) Репутация (0) Награды (0)
19.04.2012, 23:36, Четверг | Сообщение 39
Рахмет!
Гость
22.04.2012, 19:33, Воскресенье | Сообщение 40
35 г 90 процент фенол ереитиндиси мен 85 1 процент бром суын араластырганда тузилген ониминин массасы
Гость
22.04.2012, 19:35, Воскресенье | Сообщение 41
250 г натрий гидроксиди еритиндисин бейтарпатау ушин 228 20 проценти туз кышкылы ер-си жумсалды еритиндидеги силтинин массалык улеси
Гость
22.04.2012, 19:42, Воскресенье | Сообщение 42
колеми 8 л метиламинди жагуга кажет ауанын (оттектин ауадагы колемдик улеси0,2)(кж) колеми
virus_128 Offline Друзья сайта
Сообщений (911) Репутация (856) Награды (4)
22.04.2012, 20:35, Воскресенье | Сообщение 43
Quote (Гость)
35 г 90 процент фенол ереитиндиси мен 85 1 процент бром суын араластырганда тузилген ониминин массасы

ониминин деген не? smile Трибромфенол түзіледі (реакция толық жүрсе). Берілгені б-ша, фенол артық мөлшерде, броммен есептеулерді жүргіземіз.

C6H5OH + 3Br2---> C6H2(Br3)OH + 3HBr
M(C6H2(Br3)OH)=331 г\моль
M(Br2)=480 г\моль
m(Br2)=85*1\100=0.85 г.
m(C6H2(Br3)OH)=0.85*331\480=0,586 г.
Жауабы: 0.586 г.

Добавлено (22.04.2012, 19:33)
---------------------------------------------

Quote (Гость)
250 г натрий гидроксиди еритиндисин бейтарпатау ушин 228 20 проценти туз кышкылы ер-си жумсалды еритиндидеги силтинин массалык улеси

Есепті дұрыстап жазыңыз, қазак алфавитін қолданып. Егер сіз мені сыйламасаңыз, мен де сізді сыйламаймын.

Добавлено (22.04.2012, 19:35)
---------------------------------------------

Quote (Гость)
колеми 8 л метиламинди жагуга кажет ауанын (оттектин ауадагы колемдик улеси0,2)(кж) колеми

Сізге де солай деймін.
Есепті түзегеннен кейін, жығару жолын ала аласыз.
Гость
22.04.2012, 21:49, Воскресенье | Сообщение 44
былай го
1)250 г натрий гидроксиді ерітіндісін бейтараптау үшін 228 20% тұз қышқылы ерітіндісі жұмсалды,ерітіндідегі сілінің массалық үлесі.

2)Көлемі 8 л метиламинді жағуға қажет ауаның (оттектің ауадағы көлемдіу үлесі 0,2) (қ.ж) көлемі.
virus_128 Offline Друзья сайта
Сообщений (911) Репутация (856) Награды (4)
22.04.2012, 21:51, Воскресенье | Сообщение 45
Quote (Гость)
1)250 г натрий гидроксиді ерітіндісін бейтараптау үшін 228 г. 20% тұз қышқылы ерітіндісі жұмсалды,ерітіндідегі сілінің массалық үлесі.

NaOH + HCl------>NaCl + H2O
M(NaOH)=40
M(HCl)=36.5
m(HCl)=45.6
m(NaOH)=45.6*40\36.5=49.97 г. Жуықтағанда= 50 г.
w(NaOH)=50*100\250=20%
Aikosya-_- Offline Студенты
Сообщений (32) Репутация (0) Награды (0)
22.04.2012, 21:56, Воскресенье | Сообщение 46
мыналарға не болған?:)
virus_128 Offline Друзья сайта
Сообщений (911) Репутация (856) Награды (4)
22.04.2012, 22:01, Воскресенье | Сообщение 47
Quote (Гость)
2)Көлемі 8 л метиламинді жағуға қажет ауаның (оттектің ауадағы көлемдіу үлесі 0,2) (қ.ж) көлемі.

аминдер жанғанда, көмірқышқыл газы, су, бос азот бөлінеді.
4CH3-NH2 + 9O2---->4CO2 + 10H2O + 2N2
V(CH3-NH2)=8 л.
V(молярл.(CH3-NH2))=22.4*4=89.6 л\моль.
V(молярл.(O2)=9*22.4\=201.6 л\моль
V(O2)=8*201.6\89.6=18 л.
Ауада, 18 литр оттек болуы қажет. Оттектің ауада массалық үлесі (берілгені б-ша) 20 %. Пропорцияны құраймыз:
18-----20%
х------100%
х=18*100\20=90 л.
Жауабы: 90 литр ауа.
Aidana
24.04.2012, 22:30, Вторник | Сообщение 48
Химиялық тепе тендәк дегеніміз деген не?сол туралы және Химиялык кубылыс оны калай ажыратамыз сұрақтарда?
virus_128 Offline Друзья сайта
Сообщений (911) Репутация (856) Награды (4)
24.04.2012, 22:32, Вторник | Сообщение 49
Quote (Aidana)
Химиялык кубылыс оны калай ажыратамыз

8 сынып тақырыбы.
Quote (Aidana)
Химиялық тепе тендәк дегеніміз деген не?

10 сынып. Кітапта бәрі бар.
Aidana
24.04.2012, 22:40, Вторник | Сообщение 50
Сұйык ауадан ректификациялық айдау арқылы оттек алу хим құбылысқа жата ма?
әлде Бертолле тұзынан оттек алу?
virus_128 Offline Друзья сайта
Сообщений (911) Репутация (856) Награды (4)
24.04.2012, 22:42, Вторник | Сообщение 51
Quote (Aidana)
Сұйык ауадан ректификациялық айдау арқылы оттек алу хим құбылысқа жата ма?

физикалық құбылыс.
Quote (Aidana)
Бертолле тұзынан оттек алу?

Химиялық құбылыс.
saniya_94kz@mail.ru
27.04.2012, 00:39, Пятница | Сообщение 52
30г сірке қышқылынан шығымы 60% хлорсірке қышқылы алынып, оған 6,72л аммиак жіберілген. нәтижесінде түзілген аминсірке қышқылының зат мөлшері.(12 нұсқа 25 есеп 2012)
virus_128 Offline Друзья сайта
Сообщений (911) Репутация (856) Награды (4)
27.04.2012, 16:23, Пятница | Сообщение 53
Quote (saniya_94kz@mail.ru)
30г сірке қышқылынан шығымы 60% хлорсірке қышқылы алынып, оған 6,72л аммиак жіберілген. нәтижесінде түзілген аминсірке қышқылының зат мөлшері.(12 нұсқа 25 есеп 2012)

CH3COOH + Cl2---->CH2(Cl)-COOH + HCl
m(CH3COOH)=30
M(CH3COOH)=60
M(CH2(Cl)COOH)=94.5
m(CH2(Cl)COOH)=30*94.5\60=4.25
m(практ(CH2(Cl)COOH)=47.25*0.6=28.35
CH2(Cl)COOH + NH3----->CH2(NH2)COOH + HCl
V(NH3)=6.72 л.
V(мол.(NH3)=22.4 л
n(NH3)=0.3 моль
n(CH2(Cl)COOH)=0.3 моль
Жауабы: 0.3 моль.

Добавлено (27.04.2012, 15:23)
---------------------------------------------

Quote (virus_128)
m(CH2(Cl)COOH)=30*94.5\60=4.25

47,25*
Aidana
27.04.2012, 18:41, Пятница | Сообщение 54
500 л пентанды дегидрлегенде алынған циклопентанды жағуға жұмсалған оттектін (к.ж) көлемі

Мыс сульфатынын 200 г 5% -ті және 100 г 2% -ті ерітінділерін косканда алынган ерітіндідегі CuSO4-тің массалык улеси.
virus_128 Offline Друзья сайта
Сообщений (911) Репутация (856) Награды (4)
27.04.2012, 23:30, Пятница | Сообщение 55
Quote (Aidana)
500 л пентанды дегидрлегенде алынған циклопентанды жағуға жұмсалған оттектін (к.ж) көлемі

C5H12----->C5H10 + H2
V(C5H12)=500л.
V(молярл.(C5H12))=22.4 л\моль.
M(C5H10)=70 г\моль.
m(C5H10)=500*70\22.4=1562.5 г.

2C5H10 + 15O2-----> 10CO2 + 10H2O
M(C5H10)=140 Г\моль.
m(C5H10)=1562.5 г.
V(молярл(О2))=15 *22.4=336 л\моль
V(O2)=1562.5*336\140=3750 л.
Жауабы: V(O2)=3750 л.

Добавлено (27.04.2012, 22:30)
---------------------------------------------

Quote (Aidana)
Мыс сульфатынын 200 г 5% -ті және 100 г 2% -ті ерітінділерін косканда алынган ерітіндідегі CuSO4-тің массалык улеси.

m1(CuSO4)=200*5\100=10 г.
m2(CuSO4)=100*2\100=2 г.
m(ерітінді)=200+100=300 г.
m(CuSO4)=12 г.
w(CuSO4)=12*100\300=4%
Жауабы: w(CuSO4)=4%
Aikosya-_- Offline Студенты
Сообщений (32) Репутация (0) Награды (0)
01.05.2012, 15:57, Вторник | Сообщение 56
помогите
Прикрепления: 2259997.jpg(88Kb)
assd
01.05.2012, 16:19, Вторник | Сообщение 57
0.5 көлем газ тәрізді көмірсутектен және 1,25 көлем оттектен тұратын қоспа жарылғанда 1 көлем көміртек (4) ж2не 0,5 көлем су буы түзілді ,Көмірсутектің формуласы.
a)бутан
b)пропан
c)пропен
d)ацетилен
e)этен

Ацетилен ба реакция тендеуи бойынша таптым.
virus_128 Offline Друзья сайта
Сообщений (911) Репутация (856) Награды (4)
01.05.2012, 21:10, Вторник | Сообщение 58
Quote (assd)
0.5 көлем газ тәрізді көмірсутектен және 1,25 көлем оттектен тұратын қоспа жарылғанда 1 көлем көміртек (4) ж2не 0,5 көлем су буы түзілді ,Көмірсутектің формуласы.
a)бутан
b)пропан
c)пропен
d)ацетилен
e)этен

Ацетилен ба реакция тендеуи бойынша таптым.

Ацетилен, Д)

Добавлено (01.05.2012, 19:55)
---------------------------------------------

Quote (Aikosya-_-)
помогите
Прикрепления: 2259997.jpg(88Kb)

20)

KOH + HCl----->KCl + H2O
m(KOH)=200*20\100=40 г.
m(HCl)=200*10\100=20 г.
M(KOH)=56 г\моль.
M(HCl)= 36.5 г\моль.
M(KCl)= 74,5 г\моль
МФ(KOH)=40\56=0.714
МФ(HCl)=20\36.5=0.547
МФ(HCl)<МФ(KOH)
m(KCl)=20*74.5\36.5=40.822
Жауабы: m(KCl)=40.822 A)

Добавлено (01.05.2012, 20:07)
---------------------------------------------

Quote (Aikosya-_-)
помогите
Прикрепления: 2259997.jpg(88Kb)

21) Артық мөлшерге арналған есеп.

Na2CO3 + BaCl2---->BaCO3 + 2NaCl
m(Na2CO3)=148.8*2.5\100=3.72 г.
m(BaCl2)=500*2\100=10 г.
M(Na2CO3)= 106 г\моль
M(BaCl2)=208 г\моль.
МФ(BaCl2)=10\208=0.0480
МФ(Na2CO3)=3.72\106=0.0350
Барий хлориді артық мөлшерде, есептеулерді натрий карбонатымен жүргіземіз.
M(BaCO3)=197 г\моль.
m(BaCO3)=3.72*197\106=6.913~~6.9 г.
Жауабы: m(BaCO3)~6.9 г, А)

Добавлено (01.05.2012, 20:10)
---------------------------------------------

Quote (Aikosya-_-)
помогите
Прикрепления: 2259997.jpg(88Kb)

22. V(коспа)=1 м3
V(CH4)=0.5 m3
V(C2H6)=0.5 m3
CH4 + 2O2---------->CO2 + 2H2O
V(O2)=0.5*44.8\22.4=1 м3

2C2H6 + 7O2-------->4CO2 + 6H2O
V(O2)=0.5*156.8\44.8=1.75 m3

ΣV(O2)=2.75 м3

Жауабы: V(O2)=2.75 m3, В)
aidana
03.05.2012, 16:11, Четверг | Сообщение 59
Сулы ерітіндіде анион бойынша гидролизденетін натрий тұзы

бромид
хлорид
силикат
нитрат
сульфат
aian
03.05.2012, 17:00, Четверг | Сообщение 60
8л хлор мен 12л сутек әрекеттесіп хлорсутек түзілді. Қай газ және қанша көлемде артық қалды?
Форум "Казахстан и образование" » Ученический форум » Химия » ҰБТ. Химия. Қазақша (Тапсыратындарға көмек.)
Страница 2 из 12«12341112»
Поиск:
Новый ответ
Имя:
Опции сообщения:
Код безопасности: